טיפ מתוך קורס נהיגה ספורטיבית

באתר שלנו נשתף את הגולשים הטיפים מועילים מתוך קורס נהיגת המירוצים של קובי רייסינג:

כדי לנהוג מהר לא מספיק רק ללחוץ על הגז. קודם כל יש לדעת מספר דברים חשובים ביותר, כגון מהי צורת הישיבה הנכונה במושב הנהג, הדרך בה צריך לאחוז את ההגה, ועוד. 

חשבתם שלשבת רחוק מההגה כשהמשענת המושב מושכבת זה מגניב וספורטיבי? חושבים שככה אפשר להרגיש כמו נהג מירוצים ליום אחד? תחשבו שוב. צורת הישיבה הזו היא אחת מהגרועות ביותר, כיוון שאין לנהג שום אפשרות לתפעל את ההגה והדוושות כראוי, וכל מקרה חירום (שידרוש מהנהג תגובה מהירה כגון בלימה פתאומית וחזקה או התחמקות ממכשול) - יגמר בקטסטרופה.

כל נהיגה, ובעיקר נהיגה ספורטיבית דורשת מהנהג להיות מסוגל לתפעל בקלות ובמהירות את ההגה והדוושות. כדי לעשות את הדברים הללו יש לשבת זקוף. הזרועות צריכות להגיע בקלות לחלק העליון של ההגה בלי שהנהג יצטרך להתאמץ או להשען קדימה. התפקיד המרכזי של רגל שמאל הוא לתמוך בגוף הנהג, וזאת על ידי דריכה חזקה על דוושת הדמה הנמצאת מצד שמאל, או אם אין אחת כזו- מתחת לקלאץ'. הפעולה הזו מורידה עומס מיותר משרירי הבטן והגב, מייצבת את הנהג בסיבובים, מאפשרת תפעול בטוח, נכון ומהיר של הרכב, ומאפשרת לנהג להתרכז בנהיגה בצורה המירבית. באופן כזה תרגישו חווית נהיגה ספורטיבית ובטוחה.

איך בוחרים מורה נהיגה?
קורס נהיגת ספורטיבית ומרוצים
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
ראשון, 26 מרס 2023