איך בוחרים מורה נהיגה?

כשאתם מתחילים לחשוב על לימוד נהיגה החלק החשוב ביותר הוא למצוא מורה נהיגה שמתאים לכם, ויכול להוביל אתכם להצלחה. יש סיבות רבות למה לחשוב בעיקר על זה, וכיצד לבחור מורה שיכול ללמד אתכם הרבה יותר מאשר היכן לנעוץ מפתח ולהתניע רכב.

איך בוחרים מורה נהיגה - לימודי נהיגה - קובי כהןלמה לשים לב כשבוחרים מורה נהיגה?

  • מקצועיות ויכולת ללמד ולהעביר את החומר – לא כל מי שיודע להחזיק הגה גם יכול ללמד. מי שנוהג שנים רבות עושה זאת בצורה אוטומטית, ויכול להיות שהוא גם נהג מצטיין וזהיר שלא עבר אף עבירת תנועה אחת, אבל יש צורך בהבנה של החומר כדי להבעיר אותו נכון לנהג חדש. מדובר בחומר טכני שמשולב גם בתיאוריה ובפרקטיקה, ומורה כזה צריך לדעת לאבחן בדיוק מה חסר לתלמיד שלו כדי להבין היכן טעה ולתקן. כמו כן, הוא ידע בדיוק על מה לשים את הדגש כדי להעביר מה שחשוב באמת.
  • מספר שיעורים מינימלי – גם אם אתם בטוחים שאתם נהגי שודים מעולים שיכולים לעבור תיאוריה וטסט בפעם הראשונה, מורה לנהיגה שיודע את המקצוע שלו לא יוותר על מינימום שיעורים שמבטיחים לו שאתם שולטים בהגה. זאת כדי שתצברו את הניסיון שלכם בהנחיה נכונה. הוא רוצה להיות בטוח שהוא שולח לכביש ולמבחנים את הנהג שיודע לנהוג באמת ולא כזה שעבר מינימום חוקי של שיעורים אבל אחר כך התוצאה תהיה הרת אסון.
  • כימיה נכונה ותחושה נוחה – אין דבר יותר מעצבן מאשר לנסוע עם נהג שלא מרגישים נוח לידו וזה נכון גם לגבי מורה לנהיגה. אם המורה לא קשוב לכם, לא מבין שאתם לא קולטים, מפחיד אתכם כך שאינכם יכולים לנהוג נכון וטוב כמו שאתם יודעים שאתם יכולים זה הזמן לבחור מורה אחר.
  • קשב וסבלנות למי שזקוק לכך – לא כל אחד יכול להירגע מיד על ההגה. יש כאלה שלהם זה קורה יותר לאט והם זקוקים לסבלנות מיוחדת ולאמפתיה אם הם הופכים להיות היסטריים מיד. יש מורים שאינם מוכנים להתמודד עם זה ויש כאלה שזוהי ההתמחות שלהם. רק במקרים קיצוניים במיוחד אי אפשר ללמד נהיגה. מצאו את המורה שקשוב לרמת החרדה שלכם ויודע לשלוט בה.
  • המלצות צריך לבדוק לבד – גם אם קיבלתם המלצות על מורים לנהיגה כדאי מאוד לבדוק לבד עד כמה זה נכון לכם. תגלו לא פעם שמה שנכון לחברים שלכם לא תקף לגביכם ולהפך. כאמור, מקצועיות היא השיקול הראשון ואחר כך רמת הנינוחות והכימיה שלכם עם המורה.

אולי יעניין אתכם לקרוא:

נהג מירוצים ליום אחד

קורס נהיגה ספורטיבית

לימודי נהיגה במרכז
טיפ מתוך קורס נהיגה ספורטיבית
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
ראשון, 26 מרס 2023