חוויה אישית: קורס נהיגה עם קובי רייסינג


תמיד יש מה לשפר, את זה נוכחתי לדעת על בשרי כשקובי מ"קובי רייסינג" לקח את ההגה לידיים והראה לי איך עושים את זה נכון. בהחלט יש מה ללמוד וקורס "נהג מירוצים ליום אחד" לימוד אותי לא מעט.

מאז שעשיתי את רישיון הנהיגה שלי אי שם בתחילת שנות ה- 2000 אהבתי נהיגה מהסוג הנכון, כבישים מרובי פניות עשו לי את זה ובתור ילד שגדל בערד ביליתי עם האוטו של אמא (פיאט פונטו עם 60 כ"ס) לא מעט בכבישי סדום-ערד וערד-מצדה. עשר שנים אחרי, עם כמה מכוניות ספורטיביות בעבר ואין ספור טיולי נהיגה, ג'ימקאנות וימי מסלול צברתי לא מעט ניסיון וביטחון. ביטחון שהתפוצץ בשניה אחת כשקובי הראה לי איך בדיוק עושים את הסטיג' כחלק מקורס הנהיגה שהוא מעביר. מהירות שהשירוקו הירוקה שלו נסעה באותם רגעים הייתה כמעט דמיונית מבחינתי, העברת משקל ימינה, שמאלה ואז אל תוך הפניה ימינה במהירות שהשתיקה יפה לה הפחידו גם אותי. טוב, יש מה ללמוד מלמלתי לעצמי והקשבתי להסברים המפורטים של קובי.

 

קורס "נהג מירוצים ליום אחד" עם "קובי רייסינג"
אחרי שמיכאל התנסה בקורס נהיגת ראלי, או בשמו המדויק יותר; נהג ראלי ליום אחד, הגיע תורי. תאמנו תאריך לקורס נהיגה, או בשמו האמיתי, נהג מירוצים ליום אחד. אמצע השבוע, מזג אוויר חם, אני וקובי נפגשים באחד הכבישים המהנים והמוכרים לכל חובב רכב בישראל.
אנחנו מתיישבים בשירוקו ומתחילים מהבסיס, ישיבה נכונה, מדהים עד כמה זה תורם לשליטה על הרכב ולמבט מחוצה לו. ממשיכים עם שוויה פניה נכונים, כניסה נכונה לפניה, אייפקס, יציאה מפניה, תת היגוי והיגוי יתר. ממשיכים בהסבר על מבט נכון וחשיבותו.
נו, מתי יוצאים לדרך? אני מניע את השירוקו ואנחנו מתחילים לזוז, פס צהוב, פס לבן, ליישר הגה, מבט ליציאה, קובי כל הזמן אומר לי איפה בדיוק לשים את השירוקו הירוקה. כשמתרגלים מעט לאוטו ועושים את אותו הקטע הלוך חזור, מתחילים להגביר קצב. שוב, לנגוע בפס הצהוב, לנוגע בפס הלבן, מבט, ליישר הגה מוקדם יותר. קטע שני, ממשיכים בתרגול, הכביש הזה מחביא בתוכו את כל ארסנל הפניות שרק אפשר לדמיין, את כולן. בסיום הקטע השני קובי מתיישב על ההגה ומדגים איך עושים זאת נכון, איך נהגי מירוץ אמיתיים נוסעים. קשה לי לקמט את זה למילים, זה משהו שפשוט חייבים לחוות, לא תיארתי לעצמי מה ניתן להוציא מהאוטו הזה ולאיזה מהירויות פניה ניתן להגיע. אנחנו מחלפים בחזרה וממשיכים להתקדם עם הכביש, לתרגל דברים חדשים ולנסות לשנות הרגלים ישנים ולא נכונים, כן, גם אצלי היו כאלה לצערי.
אורכו של הקורס הוא כשעה וחצי והוא מתאים לכאלה שרוצים לטעום טעימה ראשונה מנהיגה אמיתית וגם כאלה עם ניסיון גדול יותר יופתעו לגלות שתמיד יש מה ללמוד, תמיד יש מה לשפר. אורכו של הכביש בו נעשה הקורס הוא כ- 60 קילומטרים של פניות, עליות וירידות בהן מתרגלים את טכניקות הנהיגה שעושות את הנהגים טובים יותר, בטוחים יותר ובוודאי מהירים יותר. החיוך לא יורד מהפרצוף וההנאה פשוט מובטחת.
עלותו של הקורס עומדת על 799 שקלים והוא נעשה במכונית של "קובי רייסינג"; פולקסווגן שירוקו עם 160 כוחות סוס ותיבת הילוכים ידנית. במידה ורוצים להתעמק יותר, לתרגל יותר וללמוד יותר אפשר לקחת קורסים מעמיקים יותר הנעשים עם השירוקו, רכב הלקוח או סובארו אימפרזה STI ששייכת גם היא ל"קובי רייסינג".

 

מתנה נהג מרוצים ליום אחד
תחרות ג'ימקאנה הראשונה בישראל
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
ראשון, 26 מרס 2023